Список бажань 0
Меню
+380735952781 Замовити дзвінок

Комп'ютерний зоровий синдром

Комп'ютерний зоровий синдром

Комп'ютерний зоровий синдром

Уявити сучасне життя без комп'ютера вже практично неможливо. Для частини людей це не просто відпочинок, а й робота, яка займає чимало часу. Еволюційно наші очі не були пристосовані до такого зорового навантаження, що й призвело до виникнення в медицині нового поняття - комп'ютерний зоровий синдром (КЗС). Це цілий комплекс симптомів, які зачіпають людей, які тривалий час перебувають перед екранами комп'ютера, телевізора та планшета.

У чому полягає причина розвитку КЗС?
Унаслідок багатогодинної монотонної роботи за комп'ютером наші очі, вдивляючись в екран, що світиться, рідше моргають. Такий режим нерухомого вивчення є неприродним, і призводить до зорових порушень та погіршення загального стану. Науковці встановили, що людина, захоплена переглядом матеріалу на екрані комп'ютера, кліпає в 15 разів рідше, ніж повинна. Це впливає на якість слізної плівки, яка створена для захисту поверхні рогівки від пересихання. Розвитку комп'ютерного зорового синдрому також сприяє одноманітна поза того, хто сидить, - статичне напруження, що призводить до підвищеного навантаження на м'язи, які відповідають за зміну кривизни кришталика. Унаслідок цього з'являється головний біль, розпливчастість зображення і кола перед очима, відчуття піску в очах, відчуття чужорідного тіла, різь, почервоніння і сльозотеча. Згодом людині стає важче сфокусуватися на предметах під час переведення погляду з близьких на далекі відстані. З'являється стомлюваність очей під час читання, знижується гострота зору і його чіткість. Виразність симптомів залежить від тривалості зорового напруження і від уже наявних проблем з очима. Робота за комп'ютером може посилювати ступінь короткозорості або далекозорості, призводити до спазму акомодації та порушення світлосприйняття. Деякі дослідження також пов'язують комп'ютерний зоровий синдром із погіршенням пам'яті, зниженням концентрації уваги та швидкості реакції.

Діагностика та лікування
Для постановки діагнозу за наявності перерахованих вище скарг обов'язкова консультація офтальмолога. Лікар проведе оцінку гостроти зору, огляне передній відрізок ока на щілинній лампі, а також оцінить стан глибших середовищ, після чого, ґрунтуючись на скаргах і клінічній картині, виставить клінічний діагноз.
Радикальним підходом до усунення симптомів комп'ютерного зорового синдрому буде відмова від використання комп'ютера. Однак у сучасному житті таке рішення навряд чи є можливим. Саме тому радикального методу або ліків, які назавжди усунуть КЗС, не існує.

Однак дотримання наступних правил дасть змогу полегшити або повністю усунути симптоми зорового дискомфорту.

У разі тривалої роботи перед екраном рекомендується робити перерви кожні півгодини, а також витратити кілька хвилин на зорову гімнастику. Вона полягає в простих вправах, таких як часте моргання, малювання відкритими очима цифри вісім, легкий масаж повік. Ці прості заходи знімають втому, покращують кровообіг, а також зміцнюють очні м'язи.
За наявності аномалій рефракції (короткозорість, далекозорість, астигматизм) обов'язкова окулярна корекція або використання контактних лінз
За наявності симптомів сухого ока і для отримання необхідних оку компонентів лютеїну і зеаксантину, антиоксидантів і незамінних жирних кислот, офтальмолог може рекомендувати курсовий прийом препаратів, що містять ці важливі для ока компоненти (КОМПЛЕКС ДЛЯ ПІДТРИМКИ ЗОРУ, ОФТАЛЬМОСАН, ОФТАЛЬМІН, ГІАЛУРОНОВА КИСЛОТА, ЕКСТРАКТ НАСІННЯ КАБУКА, ЖИР ПЕЧИНКИ КАТРАНА, КАРОТИНОЇЛ З ОЛІЄЮ ОБЛІПИХИ, ТАУРИН).

Важливо правильно організувати свою роботу за комп'ютером: комп'ютер не повинен розташовуватися навпроти вікна або яскравого джерела освітлення, щоб на екрані не було відблисків і віддзеркалень. Монітор має розташовуватися на відстані 70-80 см від очей, а також має бути розташований так, щоб погляд на нього падав зверху вниз, а не навпаки. Важливим моментом також є підбір анатомічно правильного крісла, оскільки м'язове напруження і неправильна постава посилюють комп'ютерний зоровий синдром.


Коментарі