Список бажань 0
Меню
+380735952781 Замовити дзвінок

Магній - важливий біофактор для жіночого здоров'я

Магній - важливий біофактор для жіночого здоров'я

Магній - важливий біофактор для жіночого здоров'я 

Біофактори залізо, фолієва кислота і магній є особливо важливими для жінок, оскільки вони підтримують багато функцій у жіночому організмі. У вагітних або жінок, які годують груддю, дефіцит цих біофакторів може впливати безпосередньо на розвиток плода. Збалансована дієта, яка містить необхідні біофактори, може допомогти запобігти їхньому дефіциту і дасть змогу почуватися енергійною та здоровою. Дізнайтеся докладніше, як виявити ознаки дефіциту заліза і магнію та скільки фолієвої кислоти необхідно під час вагітності. 

Дефіцит магнію, особливо під час менструацій і вагітності
Для організму людини магній є життєво важливим елементом. Найбільший вміст магнію відзначається в кістковій, м'язовій і нервовій тканинах. Біологічна роль магнію велика. Він є універсальним регулятором обмінних процесів в організмі й одним із ключових елементів метаболізму. Магній часто виступає як природний антагоніст кальцію, беручи участь у розслабленні м'язових волокон. Дефіцит магнію, відповідно, проявляється в м'язових спазмах, напруженні, судомах - такі симптоми особливо небажані під час менструацій і вагітності. 

Вагітність і грудне вигодовування - важливі періоди в житті жінки, під час яких потреба організму в магнії зростає. Першими ознаками дефіциту магнію під час вагітності можуть бути м'язові спазми, часті закрепи, судоми литкових м'язів. Визнаним вважається вплив магній-дефіцитних станів на розвиток ускладнень вагітності. За даними кількох досліджень, достатня забезпеченість організму матері магнієм створює підґрунтя для повноцінного виношування плоду і народження здорової дитини. Рекомендована добова доза магнію для вагітних жінок становить 310-350 мг. Жінкам, які годують груддю, потрібно ще більше магнію - рекомендована добова доза магнію для жінок, які годують груддю, - близько 390 мг. 

Дефіцит магнію та передменструальний синдром
За даними німецького товариства харчування оптимальна добова доза магнію для дорослих жінок становить 300-310 мг. Останнім часом у розвитку передменструального синдрому важливе значення надається дефіциту магнію. Дефіцит магнію під час менструації посилює менструальний біль, спазми в животі та передменструальний синдром. Тому, якщо вас турбують сильні менструальні болі, причиною може бути дефіцит магнію в організмі. 

Які продукти містять багато магнію?
Добова потреба організму в магнії може бути задоволена за допомогою збалансованого раціону. Високий вміст магнію в горіхах (кеш'ю, кедрові, мигдаль, волоські), злакових, у хлібі з цільнозернового борошна, бобових, молочних продуктах. Чудова новина для любителів шоколаду: натуральний темний шоколад містить трохи більше ніж 200 мг елемента, а в какао-порошку вміст магнію ще вищий - 440 мг.
А тим, хто вживає алкоголь, потрібно бути пильними, адже це може бути причиною дефіциту магнію. Причина - наявність діуретичного ефекту під час вживання алкоголю, внаслідок чого може збільшитися виділення магнію та інших важливих біофакторів, таких як мінерали, вітаміни, мікроелементи.

badzkarpat.com.ua бажає Вам здоров'я!

Коментарі