Список бажань 0
Ви дивилися 1
Меню
+380636056975 Замовити дзвінок

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РАНОЗАГОЮВАЛЬНІ ЗАСОБИ.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РАНОЗАГОЮВАЛЬНІ ЗАСОБИ.

Що потрібно знати про ранозагоювальні засоби 

Невеликі ранки та порізи - звичайна справа. З цією проблемою стикаються не тільки діти, а й дорослі. Садна завдають дискомфорту, тому хочеться максимально прискорити загоєння. Дізнаємося, які існують ранозагоювальні засоби і як їх правильно використовувати. 

Чому так важливо обробляти рани? 
Будь-які пошкодження шкірних покривів - це відкриті ворота для мікробів. Бактерії швидко проникають у тканини, починають у них активно розмножуватися і виробляти токсичні речовини. Через 6-8 годин після інфікування з'являються перші симптоми запалення, а вже через добу патологічний процес поширюється за межі рани. Для того, щоб не допустити зараження, важливо відразу провести обробку: промити рану чистою водою - це допоможе механічно видалити забруднення; нанести антисептичні розчини, наприклад, можна використовувати Аргентум С, Аргентум S, Аргентум SE.

Важливо!
Препарати на основі спирту, такі, як зеленка або йод, не можна наносити безпосередньо на рану. Це спричиняє опік тканин, уповільнює регенерацію і провокує формування шрамів. Обробляти потрібно тільки шкіру навколо пошкодженої ділянки. З дрібними саднами і подряпинами цілком можна впоратися самостійно. Глибокі або такі, що кровоточать, ушкодження, а також рани, що довго не загоюються, - привід звернутися до лікаря. 

Кожній рані - свій засіб 
Неправильно підібраний засіб тільки загальмує процес регенерації. У перші дні не можна використовувати препарати на жировій основі. Їхня щільна плівка заважає виходити сукровиці. На початковій стадії загоєння потрібні антисептичні та протизапальні засоби, а якщо є ймовірність нагноєння, то лікар може призначити місцеві антибіотики. У перші дні важливо не допустити проникнення інфекції у свіжу рану, тому 2-3 рази на день її обробляють антисептиками. Крім того, використовують препарати з антибактеріальною і ранозагоювальною дією. У разі гнійних ран вони знищують бактерії та допомагають ексудату вийти назовні. Після того, як ранка покрилася скоринкою й очистилася від гною, можна використовувати мазі. Завдяки їм створюється жирова плівка. Вона захищає молоді клітини від підсихання і негативних факторів зовнішнього середовища. Крім того, мазь для загоєння ушкоджень на цьому етапі має боротися із запаленням і стимулювати відновлення епітелію. Глибокі рани часто загоюються з некрасивими рубцями. Існує велика кількість препаратів у вигляді мазей, гелів і кремів, які допомагають шкірі відновитися без косметичних дефектів. Наприклад, Календула Карпатська. Засоби перешкоджають формуванню грубих рубцевих волокон і оберігають ділянку, що загоюється.

Будьте здорові разом із badzkarpat.com.ua

Коментарі